Bireysel Portföy Yönetimi Hizmeti Nedir ve Kapsamı

Bireysel Portföy Yönetimi Hizmeti, yatırımcının risk anlayışına uygun olarak imzalanan portföy yönetim sözleşmesi çerçevesinde yatırımcının portföyünün sermaye piyasası araçlarından oluşacak şekilde lisanslı profesyonel portföy yöneticileri vasıtası ile aracı kurum tarafından yönetilmesidir.

Karşılaştırma Ölçütü (Benchmark) üzerinde getiri sağlamak üzere portföye katma değer sağlamak esastır. Müşterilerimizin risk anlayışına uygun sermaye piyasası yatırım araçları ile portföy getirilerinin artırılmasını, varlıklarında kalıcı ve istikrarlı bir büyüme hedefliyoruz.

Karşılaştırma Ölçütü (Benchmark) bir yıllık aktif tahvil getirisi olarak değerlendirilir.

Bu değer üzerindeki getiri üzerinden Aracı Kurum portföy yönetim performans ücreti alır.

Ayrıca aylık portföy yönetim ücreti kesilir.

Sermaye Piyasası Araçları işlemlerinde aracılık komisyonları otomatik olarak kesilir.

Portföy Yönetim süresi esas olarak 1 yıldır. 3 er aylık dönemler olarak Aracı Kurum ve Yatırımcı tarafından karşılıklı gözden geçirme yapılabilir ve bir hafta önceden bildirmek üzere sonlandırılabilir.

Yatırımcıya düzenli raporlama ile bilgilendirme sağlanır.

Ahlatcı Yatırımda Portföy Yönetimi için alt limit 1.000.000 TL dir.

Ücret ve Komisyonlar

Portföy yönetimi hizmeti karşılığında yönetim, işlem ve performans yönetimi ücretleri tahsil edilmektedir.

  • Yönetim Ücreti: Portföy yönetiminde toplam portföy üzerinden hesaplanan bir yönetim ücreti aylık olarak tahsil edilmektedir.
  • Performans Ücreti: Yatırımcı ile birlikte belirlenen karşılaştırma ölçütü (benchmark) portföy performansının ölçümünde kullanılmaktadır. Karşılaştırma ölçütünün üzerinde sağlanan getirinin belirlenmiş bir oranı performans ücreti olarak tahsil edilmektedir.
  • İşlem ücret ve komisyonları: Yatırımcının portföyünde gerçekleştirilen sermaye piyasası işlemleri nedeniyle ödenen işlem komisyonlarıdır. Ahlatcı Yatırımda bu oranlar yatırımcı avantajına düşük oranlar olarak uygulanır. Amacımız yatırımcının portföyünün kıstas getiri üzerinde getiri sağlamasıdır.

Neden Ahlatcı Yatırım Portföy Yönetimi

  • Yatırımcının Portföy Yöneticisi ile birebir görüşerek risk anlayışına ve hassasiyetlerine uygun portföy yapısı oluşturabilme avantajı
  • Butik Hizmet Anlayışı  size özel portföy
  • Araştırma Departmanımızca güncel anlık datalarla sürekli ve yakından takip edilen piyasalarda  hızlı analizlerin ışığında  portföy yöneticilerinin tecrübelerinin  birleşmesi ile  risk kontrolü sağlanması ve daha avantajlı getirinin portföyünüze yansıması
  • Yatırımcı Dostu Ahlatcı Yatırımın düşük aracılık ve portföy yönetim ücretinden yararlanması
  • Yatırımcının şeffaf bir şekilde portföyünü 7/24 takip edebilmesi ve düzenli raporlama
  • Portföy Yöneticilerine rahatlıkla ulaşarak bilgi alabilme avantajı
Risk Uyarısı

Burada yer alan her türlü yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

  www.ahlatciyatirim.com.tr sayfalarında yer alan her türlü piyasaya ait sayısal veri, hesaplayıcılar, fiyatlar, raporlar, araştırma, haber, görüşler ve tavsiyeler genel anlamda bilgi vermek amacıyla halka açık olarak hazırlanmış gösterge niteliğindedir. Bunların izinsiz kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan, manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Risklere ilişkin olarak size sunulacak olan risk bildirim formlarını dikkatle okuyunuz.