Eğitimlerimiz

ahlatcı

Uzman Eğitim kadromuz eşliğinde "6 günde 6 kademeli" eğitimlerimiz ile Sermaye Piyasalarını daha iyi öğrenin ve yatırım stratejilerinizi daha sağlıklı belirleyin;

  • Sermaye Piyasaları Temel Bilgiler
  • İşlem Platformu Kullanım Detayları
  • Temel Analiz
  • Teknik Analiz
  • Yatırımcı Psikolojisi
  • İşlem Stratejileri

Sermaye Piyasaları Temel Bilgiler:

Sermaye Piyasasında yatırımlarınıza başlamadan önce Ahlatcı Yatırım olarak uzman eğitim kadromuz tarafından piyasalar ile ilgili temel terimler, işlem yapılmak istenen pazarlara göre kaldıraç kullanımı, kar/zarar hesaplamaları, çift yönlü işlem ile yatırım teknikleri ve bakiye/ teminat kullanımı ile ilgili yatırımcılarımıza detaylı bilgilendirme gerçekleştiriyoruz.

İşlem Platformu Kullanım Detayları:

Ahlatcı Yatırım’ı tercih eden ve yatırımlarını Sermaye Piyasasında değerlendirmek isteyen yatırımcıların kullanacakları platformlar ile ilgili yatırım yapmaya başlamadan önce yatırımcılar tarafından detaylı bilgilendirilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu yaklaşım ile yatırımcılar özenle hazırladığımız Kılavuzlar sayesinde detaylı bilgi alabilecekleri gibi birebir eğitimlerimiz ile de uygulamalı olarak platformlar hakkında eğitimlerimize katılabilirler.

Temel Analiz:

Bu eğitim bölümünde piyasalarda analiz teknikleri içerisinde ülkelere, pazarlara ve şirketlere yönelik haber ve veri akışının pozitif ve negatif etkilerinin belirlediğini söyleyebiliriz. Ekonomik anlamda açıklanan merkez bankaları kararları, ülkelerin büyüme oranları, enflasyon verileri ve işsizlik oranları gibi açıklamaların ilgili hisse, emtia ve paritelere olan etkilerini geçmiş örneklerle anlatarak yatırımcılarımızı gelecekte açıklanacak verilere hazırlıyoruz. Ayrıca hisse senetlerine yönelik gelir tablosu ve bilanço analizleri içinde detaylı bilgiler temel analiz eğitimlerimizde yatırımcılarımız ile paylaşılıyor.

Teknik Analiz:

Teknik analiz, geçmiş fiyat hareketlerinin incelenerek gelecekte buna benzer hareketlerin oluşabileceği beklentisine dayanan analiz yöntemidir. Bu eğitim bölümünde; destek/direnç seviyeleri, trend çalışmaları, formasyonlar ve indikatörlerin platformlar üzerinde kullanımı ile ilgili detaylı bilgiyi uygulamalı olarak uzman eğitim kadromuzdan alabilirsiniz.

Yatırımcı Psikolojisi:

Yatırımcı psikolojisi; yatırımcıların finans piyasalarında birikimlerini değerlendirirken gösterdikleri davranış biçimlerini ifade eder. Eğitimler aşamasında öğrenilen bilgilerin yatırım yaparken kullanılması esnasında yatırımcıların yaşayabileceği kararsızlıkların örnekler ile değerlendirmesini içeren bu eğitim bölümünde; önyargılar, özgüven ve risk algısı gibi psikolojik etmenlerin yatırım stratejilerini hangi yönlerde etkileyebildiği geçmiş örnekler ile değerlendiriliyor.

İşlem Stratejileri:

Eğitim programımızın temel amacı, eğitimler sonunda yatırımcının risk algısı ve getiri beklentisine paralel bir strateji oluşturmak ve bunun zaman içerisinde geliştirilerek işlemlerine sağlıklı bir işleyiş sürecinde devam edilmesi. Bu bölümde tüm eğitim başlıkları altında değerlendirilen bilgiler doğrultusunda hedefler ve yardımcıların işlem yapmayı planladıkları pazar ve ürünler belirlenerek yatırımcıya özel oluşturulan stratejiler ile işlem örnekleri üzerinden değerlendirmeler yapılır.

Risk Uyarısı

Burada yer alan her türlü yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

  www.ahlatciyatirim.com.tr sayfalarında yer alan her türlü piyasaya ait sayısal veri, hesaplayıcılar, fiyatlar, raporlar, araştırma, haber, görüşler ve tavsiyeler genel anlamda bilgi vermek amacıyla halka açık olarak hazırlanmış gösterge niteliğindedir. Bunların izinsiz kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan, manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Risklere ilişkin olarak size sunulacak olan risk bildirim formlarını dikkatle okuyunuz.