Yatırım fonu katılma belgelerinin elektronik bir merkezi platforma üye yatırım kuruluşları aracılığıyla müşterilere satılmasına ve geri alınmasına imkan veren, takas ve saklamasının Takasbank-MKK sistemi ile entegre bir şekilde tam otomasyona dayalı olarak gerçekleştirilmesine imkan sağlayan elektronik bir platformdur.

Aylık bazda 20’nin üzerinde portföy yönetim şirketi ve banka, 5 katılım bankası ve 40’a yakın aracı kurum bu platform üzerinden yatırımcılarına işlem imkanı sunmaktadır. Değişken şemsiye fonu, hisse senedi şemsiye fonu, fon sepeti şemsiye fonu, serbest şemsiye fonu, borçlanma araçları şemsiye fonu, katılım şemsiye fonu, para piyasası şemsiye fonu, kıymetli madenler şemsiye fonu ve karma şemsiye fonu fon türü bazında işlem gören fonlar olarak sıralanabilir.

Aşağıdaki link üzerinden BEFAS (Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu) üzerinden de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu platformda değişken fon, hisse senedi fonu, kamu yabancı para cinsinden borçlanma aracı, borçlanma araçları fonu, OKS katılım standart fon, fon sepeti fonu, katılım standart fon, standart fon, altın katılım fonu, altın fonu, karma fon, endeks fon, dış borçlanma araçları fonu, OKS standart fon, katılım fonu, katılım değişken fon, özel sektör borçlanma araçları fonu, kamu borçlanma araçları fonu, kıymetli madenler ve kamu kira sertifikası fonu işlemleri gerçekleştirilebilir.

Yatırım Fonu alım-satım işlemlerinizi Ahlatcı Yatırım’da bulunan hesabınızdan aşağıdaki link üzerinden TEFAS sitemine bağlanarak gerçekleştirebilirsiniz.

http://www.tefas.gov.tr/

Risk Uyarısı

Burada yer alan her türlü yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

  www.ahlatciyatirim.com.tr sayfalarında yer alan her türlü piyasaya ait sayısal veri, hesaplayıcılar, fiyatlar, raporlar, araştırma, haber, görüşler ve tavsiyeler genel anlamda bilgi vermek amacıyla halka açık olarak hazırlanmış gösterge niteliğindedir. Bunların izinsiz kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan, manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Risklere ilişkin olarak size sunulacak olan risk bildirim formlarını dikkatle okuyunuz.